Cesareti Olan Buyursun: Piercing Çeşitleri

 Cesareti Olan Buyursun: Piercing Çeşitleri

Acı mı görüntü mü? Bu ikilemin en çok düşündürdüğü konu; piercing. Acıya dayanıklıları dövmecilere alabiliriz. Dayanamam derseniz, tercih sizin.

Bir zamanlar “piercingi sadece metalciler yaptırabilir” diye bir andımız varken zamanla R&B’cilerin göbek piercingleri çığ gibi büyüdü. Sonra abarttık ne dudak kaldı, ne göğüs ucu. Rihanna mesela en çok yakışanlardan. En iyisi siz bir photoshopla deneyin, yakışırsa ala!

Dudak Piercingi

Size tavsiyem ilk önce yapışkan bir taşla nasıl durduğuna bakmanız ondan sonra zaten güzel duruyorsa takmayın kimseyi.

kirmizi-ruj-ve-piercing

dudak-pierginci-yapimi

Kaş Piercingi

Kaş piercinginin genel olarak güzel duruyor. Ayrı bir çekiciliği var. Ancak kaşınız çok inceyse piercingin havası bile sizi kurtaramaz. Kaşınız bir İdo Tatlıses olmasa da normal boyutta olursa her türlü piercinginiz güzel duracaktır. Zamanın en iyi kaş piercingi Fergie ablamızdaydı. O zamanlar çoğumuz özendi, yaptırmaya kalktık.

fergie-piercing

Kulak Piercingi

Kıkırdak ve tragus bölümlerindeki piercingler her insana yakışır bence geç bile kaldınız. Düşünecek bir şey yok.

scarlett-johansson-tragus

tragus-piercingi

tragus-piercing-kombin

Göbek Piercingi

Bunun güzel durmasının tek çaresi fizik. Eğer fiziğinizin gideri olduğunu düşünüyorsanız deneyin. Biraz fizik+ biraz bronzluk = göbek piercingi. Buna en güzel örnekler; Beyoncé, Adriana Lima, Jessica Alba. Hem fizik açısından hem de bronzluk açısından. Ancak piercinginizi göstermek için bu kış aylarında çıplak gezmenize dayanamayız. Yazın istediğiniz kadar gösterin piercinglerinizi.

jessica-alba-gobek

beyonce-piercing

adriana-lima-piercing

Meme Ucu Piercingi

Bunu yaptırmak büyük cesaret ister. Ancak sütyen takmadan dolaşmayı seviyorsanız sizin için mükemmel bir piercing en azından göğüslerinize bir şekil katmış olursunuz. Riri bunun en güzel örneklerden birisi.

rihanna-gogus-piercing

rihanna-meme-piercing

Dil Piercingi

Eğer birkaç kilo fazlanız varsa ya da diyete başlayamıyorsanız yapılacak en güzel piercingdir. O ağrıyla yemek yiyemeyince muhtemelen birkaç kilo fazlalıklarınızdan kurtulur ya da diyete iyi bir giriş yapmış olursunuz. Şaka bir yana acısına katlandıktan sonra gerçekten güzel duran bir piercing.

dil-piercing

Burun Piercingi

Artık kafamızı çevirdiğimiz kişide burun piercingi bulunuyor. Bu yüzden piercinginizi yaptıracaksanız burun ortasına yaptırmanız daha dikkat çekici ve daha güzel duracaktır. Rihanna da bu akıma ayak uyduran ünlülerden.

burun-piercing

rihannanin-piercingleri

Dermal Piercing

Eğer sizde de dermal piercing varsa muhtemelen çoğu arkadaşınız bu piercingin arkası nerede diye sizinle kafa bulmuştur. Eğer bilmeyenler varsa açıklıyorum. O piercing derinin altında ve gayet güzel duruyor. Özellikle bilek ve boyun bölgesinde denemenizi tavsiye ederim.

dermal-piercing

Ve son olarak sonumuz:

Aşağıdaki gibi bir hal alacak. X-Ray’lerden öterek geçeceğiz.

elaine-davidson

Buse Başkütük

Bunları da Okuyabilirsin!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir