Güzel Olmanın 10 Yöntemi

 Güzel Olmanın 10 Yöntemi

Güzel olmanın doğuştan geldiğine inananların olduğu kadar sonradan bakımla gelen güzelliğin daha büyük katkısı olduğunu da söyleyenler vardır. Siz hangi düşünceden yanasınız bilinmez ama bakımın da çok şey getirdiği aşikar.

Güzel olmak için saatlerce makyaj yapmaya da gerek yok. En pahalı giysileri almaya da. Temiz ve bakımlı olmak güzel olmanın ilk şartı. Çok güzel bir yüze ve tene sahip olsanız bile eğer 10 gün duş almayan gruba dahilseniz o zaman işler değişecektir.

Sarışın, esmer, kilolu, kısa boylu, uzun boylu demeden bakımlı halinizle gönülleri fethedebilirsiniz. Cilt bakımı, temizlik, vücudunuza uygun kıyafetler derken ek olarak iç güzelliğinizi de eklerseniz sizden güzeli yok! Gelelim Gri Panda’nın güzellik sırlarına:

1-Cilt ve Vücut Bakımı

Güzelliğin ilk şartı günlük cilt ve vücut temizliğinize dikkat etmenizdir. Sabah kalktığınızda mutlaka ılık bir duş alın ve güne güzel kokulu bir duş jeliyle başlayın. Ardından cilt tipinize uygun yüz yıkama jellerini ve kremlerini kullanın. Tüm bunları düzenli uygularsanız ilk adımı başarıyla gerçekleştirmiş olursunuz.

2-Saçlar

Herkesin yüz şekli farklıdır. Bu nedenle yüzünüze uygun, yakışabilecek saç modelleri tercih etmelisiniz. Saç tipinize göre de saçlarını şekillendirmelisiniz.

sac-bakimi

3-Boy Faktörü

Kısa boylu olmak güzel ve çekici olmadığınız anlamına gelmez. Ya da uzun boylu olmak sizi bir dev yapmaz. Önemli olan boyunuza göre kıyafet seçmektir.

boy-kompleksi

4-Doğru Kıyafet

Çeşit çeşit vücut tipi vardır. Bazı kişilerin üst kısımları daha geniştir bazılarının ise alt bedenleri daha büyüktür. Eğer üst bedeniniz daha büyükse sizi daha kilolu gösterecek kıyafetlerden kaçınmanız gerekiyor. Doğru kıyafetlerle daha güzel gözükebilirsiniz.

vucut-tipi

5-El ve Ayak Bakımı

Güzelliği ve bakımı belli eden diğer bir faktör ise eller, ayaklardır. Ellerinize ve ayaklarınıza düzenli olarak bakım uygularsanız sonuç sizi daha çok motive edecektir. Nemlendiricili kremlerle peeling gibi bakımları pekiştirebilirsiniz.

el-bakimi

6-Kilolar

Eğer ideal kilonuzda değilseniz bunun için bir diyet programı uygulayabilirsiniz. Ama bu diyet programını mutlaka diyetisyenlerle birlikte hazırlamalısınız. Fazla kilolarınızdan kurtuldukça daha güzel bir görünüme kavuşacaksınız. Unutmayalım, azim her şey!

kilo-vermek

7-Beslenme Düzeni

Düzensiz beslenme sonucunda sağlığınızda değişiklik olabileceği gibi erken yaşlanma belirtileri de gözlemlenebilir. İlk olarak beslenme düzeninizi sağlamalı, ardından vücudunuza uygun yiyecekleri tüketmelisiniz. Ek olarak bol su içmelisiniz.

duzenli-beslenme

8-Doğru Makyaj

Mutlaka yüz şeklinize göre makyaj yapmalısınız. Aynı zamanda cildinizin yapısına uygun fondöten kullanmalısınız. Doğru malzemeler ve doğru makyaj teknikleri sizi daha güzel gösterecektir.

dogru-makyaj

9-Ağız Bakımı

Yüz ve vücut bakımınızı yaptınız. Ya sonra? Gülen yüzlere en yakışan sağlıklı ve bakımlı dişlerdir. Mutlaka dişlerinizi fırçalamalı, ağız bakım suları kullanmalı ve düzenli olarak diş doktorunuza görünmelisiniz.

guzel-disler

10-Kendinizle Barışın

Vücudunuzun, yüzünüzün kötü taraflarını görmeyi bir kenara bırakın. Estetik kaygılarınızı ise rafa kaldırın. Güzelliğin en önemli kuralı kendinle barışık olmaktır. Gerisi zaten zamanla gelecektir. Yeter ki kendinize güvenin.

kendinle-barismak

Buse Başkütük

Bunları da Okuyabilirsin!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir