İlham Alabileceğiniz 20 Yılbaşı Temalı Cupcake ve Püf Noktalar

 İlham Alabileceğiniz 20 Yılbaşı Temalı Cupcake ve Püf Noktalar

Doğum günlerin, kutlamaların, düğünlerin ve özel günlerin vazgeçilmezi cupcakeler lezzetinin yanı sıra yemeye kıyamadıklarımızdan. O kadar minnoşlar ki insan ağzına götürmeye utanır. Sanırsınız ki sadece Instagram için yapılmış.

inci-cupcake

Cupcake yapmak sadece basit bir keki allamak pullamak değil. Püf noktalarını bilmeden yaparsanız istediğiniz gibi olmayabilir. O nedenle önemli detaylara değinmeniz gerekecektir.

Öncelikle cupcakeleri hangi kalıpta pişirecekseniz mutlaka yağlamanız gerekmektedir. Eğer kağıt kapları kullanmayacaksanız düzgün çıkarmanız çok önemli. Ayrıca kabın tamamını değil 4’te 3’ünü hamurla doldurmanız gerekiyor. Yoksa taşacaktır.

damla-cikolata-cupcake

İstediğiniz keki elde ettiniz, kabınızı yağladınız ve orantılı olarak hamuru da döktünüz. Peki sonra? Her yanının eşit pişmesi için önceden ısıttığınız fırının orta kısmına yerleştirin. Isı ayarını tarifinize göre belirlemeyi unutmayın.

cupcake-yapimi

Pişme işlemi bitince soğumaya bırakın. Kalıptan hemen çıkarmaya kalkmayın, dağılır. Sıcakken ise sakın krem şanti ve diğer süsleme malzemeleri kullanmayın. Çünkü zamanla eriyecektir. Süsleme aşamasına geçebilmeniz için soğuması gerekmektedir.

cupcake-tarifi

Cupcake süslemelerinizde çeşitli kremalar kullanabilirsiniz. Gıda boyalarıyla renklendirebilirsiniz. Farklı boyutlarda ve şekillerdeki süslemeler de işinizi görecektir. Sanatın konuştuğu yer de tam olarak burası. Süsleyeyim derken ama üzerine zeytin falan koymayın, işi abartmayın.

cupcake-susleme

Yılbaşı yaklaşırken verilebilecek en güzel hediyelerden ve ikramlardan biri de cupcakelerdir. Evinize gelenlere ikram edebilirsiniz. Ya da iş yerinizdeki arkadaşlarınıza yaparak güzel bir yılbaşı hediyesi verebilirsiniz. İlham veren yılbaşı cupcakelerine göz atmayı unutmayın.

cikolatali-cupcake

yesil-cupcake

tarcinli-cupcake

suslu-cupcake

sekilli-cupcake

sekerli-cupcake

renkli-cupcake

meyveli-cupcake

kurdeleli-cupcake

kis-cupcake

kirmizili-cupcake

kirmizi-cupcake

karamel-cupcake

kakaolu-cupcake

kahveli-cupcake

Buse Başkütük

Bunları da Okuyabilirsin!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir