Bu Kıyafetleri Giyerken Dikkat Edin

 Bu Kıyafetleri Giyerken Dikkat Edin

Güzel görüneceğim derken sağlığınızdan olmayın. Bazı kıyafetler üzerimizde çok güzel duruyor olabilir. Fakat sürekli kullanıldığında bazı rahatsızlıklara neden oldukları da bir gerçek. Duyduğunuzda çok şaşıracağınız bu rahatsızlıklar için önlem almakta fayda var.

Topuklu Ayakkabılara Dikkat

Elbette rahatsızlık veren kıyafetler denince akla ilk topuklu ayakkabılar geliyor. Kullanımı zaten zor olan ve uzun süre giyildiğinde ayak ve bacaklarda ağrılara neden olan topuklu ayakkabıların boyun ağrısını da tetiklediğini biliyor muydunuz?

topuklu-ayakkabi

Şimdi Çok Moda Ama…

Ve tabi dar pantolonlar. Son zamanlarda oldukça moda olan dar pantolonlar için uzmanlar uyarıyor. Üzerimizde ne kadar güzel dursa da gelen uyarıları dikkate almakta fayda var. Çok sıkı oldukları için varis ve selülit oluşumuna sebep olan pantolonlar kan dolaşımını da zorlaştırıyor. Dahası, vajinal mantar enfeksiyonu riskini artırıyor ve yumurtalıklar için zararlı olduğu söyleniyor.

dar-paca-pantolon

Omuza Asılan Çantalar Omurga Düşmanı

Çantalar bir kadının olmazsa olmazı evet. Fakat omurgamınızın da baş düşmanı diyebiliriz. Uzun süre aynı omuza taktığımız çanta; boyun, sırt ağrısına neden olduğu gibi daha çok kadınlarda görülen skolyoz hastalığını da tetikliyor. Bunun için aynı omza uzun süre çanta takmayarak ya da çantayı çok doldurmayarak bu duruma önlem almanızı öneriyoruz.

agir-canta

Tanganın Zararları

Tanganın zararları da faydasından çok diyebiliriz. Vajinal enfeksiyona ve alerjiye neden olabildikleri için sürekli kullanmamakta fayda var. Ayrıca sentetik kumaşlı tangayı tercih etmemeye özen göstermelisiniz.

admin

Bunları da Okuyabilirsin!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir