Küçük Ama Anlamlı Parmak İçi Dövmeleri

 Küçük Ama Anlamlı Parmak İçi Dövmeleri

Dövme, dünyanın her yerinde birçok insan tarafından yaptırılıyor. Küçük ya da büyük demeden parmak içine dövme yaptırmak adeta bir tutku haline dönüşüyor. Bazı kabileler ise kendilerini tanımlamak amacıyla dövme yaptırıyorlar.

Parmak için dövme yaptırmak tamamen kişisel tercihe dayanıyor. Biraz hayal gücü biraz yaratıcı eller derken dövmeler vücutlarda kişileri tanımlayan sembollere dönüşüyor. Yani bir mürekkepten çok daha fazlasını yansıtıyor.

Parmaklara ve özellikle parmakların iç kesimlerine yapılan dövmeler son zamanlarda daha popüler oldu. Bunlar yazı ya da sembol olabiliyor. Kimi eşinin adını yazdırıyor kimi ise bir mesaj veriyor. Hatta işine aşık olanlar bile bu dövmelerle mesaj verebiliyor. Hep beraber bakalım.

1-Harf

Sevdiklerinizin baş harflerini bu şekilde yaptırabilirsiniz. Hem minimal bir dövme hem de görünüş itibariyle hoş.

dovme-modeli

2-Dini Semboller

Dini semboller yabancıların sıkça yaptırdığı dövme modelleri arasında. Özellikle parmak içine yapılan hac sembolü revaçta.

hac-sembolu

3-Temalı

Dövmenizi belli bir temaya göre yaptırabilirsiniz. Gören kişilerin yüzünde bir gülümseme oluşturabilirsiniz. En önemli yanı ise kişiliğinizi yansıtır.

dovme-modelleri

4-Hayvansever

Eğer hayvansever biriyseniz parmaklarınıza çeşitli hayvan figürleri yaptırabilirsiniz. Panda, fil, kedi, köpek gibi hayvanları parmak içinize dövme yapabilirsiniz. Hatta evcil bir hayvana sahipseniz portresini yaptırabilirsiniz.

fil-dovmesi

5-Evrensel Semboller

Bazı duyguların küçük ama net mesajları vardır. Eğer evrensel bir mesajınız varsa ve değer veriyorsanız bunu parmağınızda taşıyabilirsiniz.

mini-kalp-dovme

6-Profesyonel Kelimeler

Mesleğinize aşık biri iseniz bunu dövmenize de yansıtabilirsiniz. Bir yazılımcısıysanız “kod” kelimesi önemli olabilir.

gulumse-yazisi

7-Oklar

Parmaklarını daha çekici hale getirmek isteyenler için ok dövmeleri iyi bir fikir olabilir. Üzerine çeşitli figürler de ekleyebilirsiniz.

ok-dovme

8-Kelime veya İsimler

Eğer hayatınızda sizi temsil eden etkili bir kelime varsa bunu parmağınıza yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda eşinizin adını yazdırmak da güzel olabilir.

parmak-dovmeleri

9-Renkli Dövmeler

İllaki de parmağınızdaki dövmelerin siyah olmasına gerek yok. Renkli dövmeler de yaptırabilirsiniz.

kus-tuyu-dovme

10-Soyut Sanat

Yaratıcılığını ortaya çıkarmak isteyenler kimsenin anlamayacağı ya da anlaması için dikkatli bakması gereken dövmeler yaptırabilirler.

yaratici-dovme-fikirleri

Buse Başkütük

Bunları da Okuyabilirsin!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir