National Geographic 2015 Yılı Fotoğrafları

 National Geographic 2015 Yılı Fotoğrafları

The National Geographic Magazine 1881 yılından beri yayınlanan Amerika dergisidir. Şuan ki adı ise National Geographic’tir. 1910 yılından beri kapağındaki sarı renkten ödün vermeyen dergi, makalelerin yanından fotoğraf ağırlıklıdır. Aynı zamanda ünlü fotoğrafçıları da bünyesinde bulundurur. Her fotoğrafçı için  National Geographic dergisi çok büyük önem taşır. Bu dergide fotoğraflarınızın yayınlanması ayrıcalıktır denilebilir.

National Geographic dergisi her yıl birçok alanda fotoğraf yarışmaları düzenliyor. Aynı zamanda bunun Türkiye ayağını da gerçekleştiriliyor. Yarışmaların sonunda belirlenen ödüller veriliyor. Bunlar fotoğraf makinasından tutun da seyahat ödüllerine kadar uzayıp gidiyor. Doğa, insan, mekan kategorilerinde gerçekleştirilen yarışmalara katılım her zaman olduğu gibi yoğun oluyor. 2015 Türkiye sonuçlarında da oldukça başarılı fotoğraflar adından sıkça söz ettirdi.

National Geographic 2015 yılında ise en çok etkileşim alan ve beğenilen fotoğrafları yayınladı. Bu fotoğraflar yayınlanan “Günün Fotoğrafı” albümünden en çok beğenilenler. En iyi hayvan ve doğa fotoğrafları birbirinden güzel ve etkileyici. İşte, yayınlanan muhteşem kareler:

1

deniz-analari

2-İzlanda

izlanda-manzara

3-İran

iranda-deniz

4

denizin-dibi

5

komik-fare

6

komik-tilki

7

dogada-tilki

8-Madagaskar

madagaskar-manzara

9

cirkin-balina

10

deniz-alti

11

cicek-acan-agac

12-Apostle Adaları, Wisconsin

buzul-adalar

13

balik-ve-adam

14

sinirli-penguen

15-British Columbia Kıyıları, Kanada

kanada-kurt

16-Baykal Gölü

baykal-golu

17

karda-baykus

18-Plitvice Gölleri Ulusal Parkı, Hırvatistan

hirvatistan-manzara

19-Macaristan

macaristan-manzara

20

sevimli-hayvan

 

admin

Bunları da Okuyabilirsin!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir