Taklit Etmek için Doğmuş 5 Ünlü

 Taklit Etmek için Doğmuş 5 Ünlü

İnsanlar bazen yeni fikirler ortaya koymakta zorlanabilir ancak ünlüler bunu biraz daha abartılı bir şekilde yapıyor. Örneğin yabancı bir şarkıyı yerli şarkı haline getirmek ya da stil taklitleri gibi. Ancak bunu sadece Türk sanatçılar değil birçok yabancı sanatçı da yapıyor. Keşke herkes kendine özgü davransa da ortaya sanat çıksa ancak taklit yapmak insanların hoşuna gidiyorsa demek ki? O zaman bakalım taklitler aslını aratıyor mu? Aratmıyor mu?

1-Beyoncé – Hadise

İlk olarak tabi ki de Hadise ile başlamak bizim için bir onurdur. Kendisine zaman zaman yerli Beyoncé olarak seslenmişliğimiz çoktur. Bilindiği üzere Hadise yiyip içip Beyoncé’yi takip etmiş. Saç stilinden giydiği kıyafete, makyajından dansına kadar her şeyiyle yerli Beyoncé ismini hak eden tek kişidir. Beyoncé GQ dergisinin kapağı olduktan bir ay sonra Hadise de GQ dergisi için poz verdi. Beyoncé’a tek uyarımız var Jay-Z’ye dikkat. Sanırım Hadise için bir an önce yerli bir Jay-Z bulmamız lazım. Haydi Jay-Z bulmaya.

hadise-varken-beyonce

hadise-sari-elbise

hadise-beyonce-benzerligi

beyonce-ve-hadise-benzerlik

beyonce-ve-hadise

2-Lady-Gaga – Hande Yener

Bilindiği gibi Hande Yener de taklit konusunda Hadise’yi aratmıyor. Aslına bakarsanız Hande Yener birçok ünlüyü taklit ediyor. Madonna’dan Katy Perry’e birçok ünlünün karışımı gibi ancak en popüler taklidi Lady Gaga olarak biliniyor. Saç şekilleri dansları gibi birçok taklidi gündemde her zaman yer aldı. Ancak kendisi Lady Gaga’nın et kıyafetini beğenmemiş. Bi’ deneseydin belki severdin be Hande. Eee Handeciğim günümüzde bir Lady Gaga taklidi kolay yetişmiyor, zamanla beğenirsin.

hande-yener-lady-gaga

hande-yener-ve-lady-gaga

3-Ebru Gündeş – Jennifer Lopez

Belli ki Ebru Gündeş’te de bir JLO hastalığı var. Albüm kapağına varana kadar taklit etmiş. Allah’tan JLO arabesk söylemiyor.

ebru_lopez_kapak

4-Beyoncé – Jennifer Lopez

Bizimkiler yabancıları taklit ederken taklit ettikleri yabancılar da birbirini taklit ediyor belli ki. Hadise’ye tek söyleyeceğimiz önce JLO’ya bak bu sefer Beyoncé beni taklit etti diye yutturursun belki 😀

beyonce-ve-jlo-benzerlik

beyonce-jennifer-lopez

ayni-sac-modeli

jlo-beyonce

jennifer-lopez-ve-beyonce

5-Gipsy Kings – Tarkan

Belki Tarkan Gipsy Kings’i stil olarak taklit etmedi ancak 1991 yılı yapımı “No Volvere” şarkısını 1992 yılında  “Asla Vazgeçemem” şarkısına uyarlayarak taklidin kralını yaptı. Bari biraz zaman geçseydi be Tarkan. Belki iki şarkının da seveni çok olabilir ancak dinlemeyenler için İspanyolcasını tavsiye etmek boynumuzun borcudur.

gipsy-king

Buse Başkütük

Bunları da Okuyabilirsin!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir